Jesteś tutaj: Start / Rekrutacja

Rekrutacja

Lista osób zakwalifikowanych do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Hrubieszowie na rok szkolny 2024/2025

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

WSZYSTKIE  DZIECI  PRZYCHODZĄCE  DO  PRZEDSZKOLA

OD  NOWEGO  ROKU  SZKOLNEGO  POWINNY  BYĆ  SAMODZIELNE

/  3 latki  OBOWIĄZKOWO BEZ PIELUCH /

Dzieci, które już niedługo przekroczą progi naszego Przedszkola czekają duże i bardzo poważne zmiany.

Trzeba będzie zaakceptować nowe przedszkolne zasady.

Nawet dorośli denerwują się wchodząc w nowe środowisko, idąc do nowej pracy czy zmieniając miejsce zamieszkania.

Rodzicu!

1. Z uśmiechem witaj wraz z dzieckiem każdy nowy dzień. Wstań wcześniej, nie popędzaj dziecka.
  2. Rano przychodź do przedszkola wcześniej, nie na „ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu i nerwowych sytuacji.
    Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem, a nie wyścigiem z czasem!
  3. Nie obiecuj swojemu dziecku nagród za pójście do przedszkola, dziecka nie można przekupywać!
  4. Nie przeciągaj pożegnania, pocałuj je, przytul, życz miłej zabawy i przekaż pod opiekę personelowi przedszkola.
  5. Nie ulegaj dziecku, nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało,
    że łzami można wszystko od rodziców wymusić.
  6. Nie obiecuj dziecku, że odbierzesz je po śniadaniu skoro wiesz na pewno, że nie będziesz w stanie tego uczynić.
  7. Postaraj się stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu.
  8. Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola drugi rodzic, ten, z którym rozstania są mniej bolesne.
  9. Kontroluj, co mówisz w obecności dziecka, zamiast "już" powiedz "teraz".
  10. Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
  11. Nie wymagaj od dziecka, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, poczekaj, aż samo zacznie mówić.
  12. Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło oraz jak spędziło czas.
  13. Chwal dziecko jak najczęściej, np. za powitanie z uśmiechniętą buzią (w czasie wychodzenia z przedszkola).
  14. Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem! Nie płacz w obecności dziecka!
  15.  Kontaktuj się z nauczycielami, pytaj w wyznaczonych dniach dyżuru.
  16. Przyprowadzaj tylko zdrowe dziecko/katar alergiczny jest też leczony/ nie narażaj innych na infekcje wirusowe.

Adaptacja to proces, przebiega jednak w bardzo zróżnicowanym tempie, w indywidualny, charakterystyczny dla każdego dziecka sposób.

Pamiętajmy, że to co nowe, trudne i nieznane nie zawsze jest złe.

Dajmy dzieciom i sobie szansę.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo płakać, pozwólmy mu więc na to- wyraża ono tym swój smutek,

rozładowuje napięcie, pokazuje swoją złość i chwilową niechęć, buntuje się,

bo zachwiał się rytm dnia, w którym dziecko dotychczas funkcjonowało.