Jesteś tutaj: Start / Historia

Historia

1 października 1974r. przy ówczesnej ulicy im.  25 –lecia PRL  oddano do użytku nowo wybudowane za 5 milionów złotych,  wtedy Państwowe Przedszkole nr 5.  Do dużych przestronnych i nowoczesnych sal uczęszczało 160 – cioro dzieci. Pierwszą dyrektorką została  p. Marianna Szatałowicz – Stolarska.  Wraz z nią historię przedszkola zaczęły tworzyć nauczycielki i pracownicy administracji i obsługi przedszkola.

W przedszkolu  organizowano uroczystości i spotkania wynikające  z kalendarza imprez np. Dzień Ludowego Wojska Polskiego, Spotkanie z Dziadkiem Mrozem, Dzień Kobiet uczestniczono  w pochodach 1- majowych, organizowano  Dzień Dziecka a  zakończenia roku szkolnego  nie jednokrotnie uświetniały orkiestry  z Powiatowego Domu Kultury  lub Ludowego Wojska Polskiego.

W 1978r. do Państwowego Przedszkola nr 5 przyłączono Przedszkole nr 3 a w jego pomieszczeniach powstały ogniska przedszkolne z oddziałami „zerowymi”.  Rok 1991 przyniósł zmianę nazwy z Państwowego Przedszkola  na Miejskie w wyniku zmian ustawowych.  W 1992r. na stanowisko dyrektora powołano p. Krystynę Ćwiklińską  a  w 2003r. stanowisko dyrektora objęła p. Jolanta Dąbrowska.     Od 1 września  2008 r. do 31 sierpnia 2023r. funkcję dyrektora sprawowała p. mgr Bożena Florek.

Od 1 września 2023r nowym dyrektorem została Pani mgr Iwona Semeniuk